22 Temmuz 2015 Çarşamba

Yeni Bir Baslangıç - Kim Karr

Ya "Hayatta bir kez" olabilecek bir şey için ikinci bir şansınız varsa? Trajediyle dolu geçmişi Dahlia London'ın ruhunu tamamen parçalamıştı. Mutlu son onun için bir hayalden bile uzaktı. Ama ya yeni bir başlangıç şansı olsaydı?

Wilde Ones'ın solisti River Wilde, Dahlia'nın hayatına yeniden girdiğinde, ilişkilerini ateşleyen güç, geçmişte engel olunan duyguların da etkisiyle fazlasıyla yoğundu. Dahlia, geçmişin izleri ve yeni hayatı arasında bocalarken hissettiği acı yavaş yavaş hafifliyordu ama suçluluk duygusundan kurtulamıyordu. River, onun kurtarıcısı olmak istiyor, onu yeniden hayata döndüren adam olmak için her şeyi yapıyordu. Ama peşlerini hiç bırakmayan bir geçmişle, kendilerine yeni bir gelecek kurabilecekler miydi?

"Sizi aynı anda hem aşka hem de karanlığa boğacak bir kitap. Kitabın sonu için ise... Vay be!" 
-Merve Akıncı, Şahmelek romanının yazarı-

"Yeni Bir Başlangıç, ilk görüşte aşkın varlığına ve ruh eşinizle aranızda koparılamaz bir bağ kurabileceğinize sizi inandırırken, şaşırtan kurgusuyla ise okuyucuyu kolayca içine çekmeyi ve hikâyenin bir parçası haline getirmeyi başarıyor." 
- Burcu Büyükyıldız, Çilek Mevsimi romanının yazarı-

"Büyüleyici, sürükleyici ve gizemli!" 
- Natasha Boyd, Aşka Var Mısın? romanının yazarı-

"Duygusal, beklenmedik ve kesinlikle ateşli."
- K.A. Tucker, On Küçük Nefes romanının yazarı-

"İnanılmaz derecede duygusal, romantik, seksi ve bağımlılık yaratıcı!"

- Samantha Young, Dublin Caddesi romanının yazarı-







Herkese merhaba ! Bugün Mavi Kelebekler Kitap Turunun misafir katılımcısı olarak karşınızdayım. Bu tur boyunca incelenecek kitap ise Yeni Bir Başlangıç. Kitap serinin ilk kitabı ve ikincisi de çok kısa bir süre önce Paramparça adıyla yayınlandı. 

Yeni Bir Başlangıç, Yabancı Yayınları’ndan çıkan new adult yani yeni yetişkin türünde bir kitap. Ben kitabı bu senenin başında okumuştum ama bir türlü yorumlama şansım olmadı. Kısaca konusundan bahsettikten sonra yorumumu sizlerle paylaşacağım. 

Dahlia, Ben ile çocukluğundan beri beraberdir. İlk başlarda çok yakın arkadaşlar olmalarına rağmen bu arkadaşlık zamanlar aşka dönüşmüştür ve nişanlanmışlardır. Bir gün Dahlia ve en yakın arkadaşı Cadılar Bayramında düzenlenen bir partiye gider. Dahlia içki almak için bara yönelirken, güzel gözlü bir çocuk dikkatini çeker ve elinde olmadan ona doğru bir çekim hisseder. Bu güzel gözlü, yakışıklı oğlanımızın adı River, Wilde Ones’in solisti. Dahlia’nın yanına gider ve onunla flört etmeye başlar. Daha sonrasında River sahneye çıkması gerektiğini söyler ve Dahlia’a yerinden ayrılmamasını, geri geleceğini söyler. Dahlia ise telaşlanmaya başlar, tanımadığı birine hissettiği bu çekim onu gerer. Ayrıca aklına Ben gelir ve ona ihanet etmek istemeği için kız arkadaşını da alır ve bardan çıkar. Ve aradan uzun bir zaman geçtikten sonra bu ikili tekrardan karşılaşır.

Yeni Bir Başlangıç çok kolay okunabilen bir kitaptı. Güzel bir haftasonu kaçamağı yapılabilecek türde… River zaten çok tatlı. Sadece tatlı olmakla da kalmıyor. Zeki, karizmatik, çekici, içten… O kadar güzel davranışları vardı ki insanın onu kucaklayıp evine getiresi geliyor. Telefonu çalınca açmayıp Dahlia ile ilgilenmesi bunun örneklerinden biri. Böyleleri lazım bize <3 Tek sıkıntı sanki yazar bir noktadan sonra ayarı tutturamadı. Tempo bir anda değişti. Bu gibi hataları da yazarın ilk kitabı olduğu için acemiliğine veriyorum. 


Bu arada kapak çok güzel. Gerçekten özenilerek hazırlanmış. İç kapağın renkli olması, ayracı… Bunlar sizi etkileyebilecek özelliklerinden ;) Bir de çok güzel mi güzel bir playlisti var <3

Beni bu sevimli tura konuk yorumcu olarak dahil ettikleri için Mavi Kelebekler'e çok teşekkür ederim <3333

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder